Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att utföra byggnadsarbeten, bedriva köp och försäljning jämte äga och förvalta fast och lös egendom, travrörelse och handel med värdepapper ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 33 603 | 32 818 | 31 661 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 575 | 9 331 | 9 536 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 988 | -6 833 | 4 884 |
| Årets resultat (tkr) | -4 009 | -8 143 | 3 395 |
| Summa tillgångar (tkr) | 121 969 | 127 772 | 123 382 |
| Antal anställda | 10 | 10 | 10 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 33 603 | 32 818 | 31 661 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 575 | 9 331 | 9 536 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 988 | -6 833 | 4 884 |
| Årets resultat (tkr) | -4 009 | -8 143 | 3 395 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 109 664 | 110 704 | 105 390 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 12 305 | 17 068 | 17 992 |
| Tillgångar (tkr) | 121 969 | 127 772 | 123 382 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 3 978 | 9 289 | 4 931 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 1 302 | 1 302 | 1 302 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 103 158 | 103 658 | 104 158 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 13 530 | 13 523 | 12 990 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 121 969 | 127 772 | 123 382 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 10 | 10 | 10 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 360 | 3 282 | 3 166 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 25.5% | 28.4% | 30.1% |
| Soliditet | 3.3% | 7.3% | 4.0% |
| Kassalikviditet | 91.0% | 126.2% | 138.5% |
Nordemo Fastighetsförvaltning AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 3 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att utföra byggnadsarbeten, bedriva köp och försäljning jämte äga och förvalta fast och lös egendom, travrörelse och handel med värdepapper ävensom idka därmed förenlig verksamhet.